Міноборони пропонує замість демобілізації механізм ротації після 90 діб в боях

Міноборони пропонує замість демобілізації механізм ротації після 90 діб в боях

Український військовий під час відпочинку. Фото: Muhammed Enes Yildirim/Anadolu Agency via Getty Images.

Міністерство оборони України пропонує новий механізм ротації на фронті, який передбачає відпочинок військового після 90 днів у боях.

Про це повідомив народний депутат України Федір Веніславський в ефірі «Радіо Свобода».

За його словами, цей механізм є альтернативою закону про демобілізацію, який дозволить військовим отримати відпочинок на декілька місяців.


«Це якраз той механізм, про який також зазначає у своєму зверненні міністр оборони. Розроблений механізм ротації: після 90 днів участі безпосередньо в бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом декількох місяців», — сказав Веніславський.

Як зауважив нардеп, відповідний механізм та законопроєкт уже розроблений, але він буде не у вигляді закону, а, найімовірніше, це будуть «підзаконні нормативно-правові акти, директиви Головнокомандувача Збройних сил».

Сам законопроєкт передбачає різні варіанти тимчасового звільнення з військової служби після 36, 12 чи 18 місяців безперервної служби в зоні бойових дій або безпосередньої участі в бойових діях.

Додатково Веніславський сказав, що сьогодні, через тиск російської армії та ситуацію на фронті, звільнення великої кількості людей, які беруть безпосередню участь у бойових діях, може погіршити ситуацію на полі бою для Сил оборони.

З цієї причини ухвалення цього законопроєкту може бути занадто оптимістичним, і за нього може проголосувати меншість, що ставить під питання його загальне прийняття.

Боєць підрозділу «Номад». Фото: t.me/nomad_svoboda

Як зауважили у виданні «Радіо Свобода», відсутність чітких термінів служби, на думку багатьох військових та їхніх родин, є однією з причин, чому солдати самовільно залишають частини та дезертують.

Питання щодо демобілізації та довготривалого відпочинку розглядається Міністерством оборони України ще з 2022 року, але серйозних змін у цьому напрямку наразі не відбулося.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що громадяни, які підписують контракт зі Силами оборони України, тепер можуть самостійно обирати де проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).

Це дозволить заощадити час тим, хто перебуває на військовому обліку в одному місці, а проживає в іншому.

БЕБ офіційно розкрило прізвища підозрюваних по справі Айбокс банку

БЕБ офіційно розкрило прізвища підозрюваних по справі Айбокс банку

Українці визначилися зі ставленням до союзників України

Українці визначилися зі ставленням до союзників України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *